Pro starší a dospělé s dyslexií:
 
    V současné době se již obrací pozornost i na starší žáky a dospělé s dyslexií. Výukový nástroj, který má vzniknout pro samouky na bázi informačních a komunikačních technologií (ICT) umožní uživatelům s dyslexií pracovat nezávisle on-line.
 
    Portál www.literacyportal.eu/cs.html umožňuje získat informace o dyslexii, užitečná témata každodenního života, možnost otestovat své schopnosti a na základě získaných skutečností trénovat své schopnosti. Pokud máte chuť, podívejte se a třeba zde najdete to, co už dlouho hledáte. Stránky si můžete nechat přečíst nebo si můžete vytvořit vlastní nastavení stránek tak, aby se vám dobře četly.
 
    Velmi potřebná cvičení přizpůsobená vám starším a dospělým najdete na stránkách www.dys2.org – přepněte se do české verze a můžete hrát. Cvičení jsou zaměřená na rozvoj zrakového a sluchového vnímání a orientaci v prostoru. Design i náročnost cvičení určitě oceníte. Není to nic pro malé děti. U každého cvičení pak můžete pozorovat úspěšnost.
 
 
Pro učitele:
 
www.caldys2.eu – vytvořené herní prostředí, ve kterém učitel může vytvářet vlastní cvičení pro žáky s dyslexií. Dejte však pozor, abyste to nepřehnali s náročností a nebyla pro běžné žáky. Také zde máte přístupná ta cvičení, která již vytvořili naši kolegové.
www.dyslang.eue-learningový kurz, ve kterém se dozvíte, jak pomoci žákům cizincům s dyslektickými obtížemi.

Všechna práva vyhrazena © 2002–2018 KamiNet